آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه ۱۰، واحد ۳۱

info@vakiltabatabaee.ir

جستجو کردن

اعسار در پرداخت مهریه کرج

زمان انتشار: 11:13
تاریخ انتشار: 2022-02-14
نویسنده: Yasaman Nazarian
تعداد نظرات: بدون نظر

اعسار در پرداخت مهریه (به انگلیسی: Installment of dowry payment) که در ادامه با آن بیشتر آشنا می‌شویم، موضوعی است که در تمامی نقاط کشور می تواند وجود داشته باشد. این موضوع در پی ازدواج می تواند رخ بدهد. ازدواج تداوم بخش نسل و ادامه حیات انسان‌ ها بر روی این کره خاکی است. ازدواج رسم و رسوم خاص خود را دارد. از جمله برگزاری مراسم عقد و شادی‌کنان و تعیین مقدار توافقی مهریه که حق زن بوده و معمولا هنگام جدایی درخواست می‌شود. ازدواج ممکن است به طلاق برسد و این جزئی از زندگی است، آمارهای مربوط به طلاق نگران کننده هستند. از آنجایی که شاید شما یا اقوام‌تان روزی درگیر طلاق و موضوع مهریه شوید، آگاهی یافتن در این زمینه کمک کننده خواهد بود.

چطور می‌توان از طلاق جلوگیری کرد؟

عده‌ای به شوخی آن را به ازدواج نسبت می‌دهند، گویی مسئله و موضوعی است که نمی‌توان برای آن کاری انجام داد، در صورتی که اصلا این‌طور نیست. با شناخت ویژگی‌های خود، می‌توانید شخصی را به عنوان همسر انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با شما و شرایط‌تان داشته باشد و ضمن آن، ایده‌آل‌ها و اهداف زندگی‌تان با هم تضاد نداشته باشد به گونه‌ای که بتوانید بدون مشکل در سال‌های طولانی کنار هم زندگی کنید. بنابراین مشاوره پیش از ازدواج با وجود هزینه‌ای که دارد، ریسک طلاق را برای شما کاهش می‌دهد.

اعسار در پرداخت مهریه کرج

آیا مشاوره ازدواج تنها راه حل است؟

خیر، مشاوره با وکیل نیز کمک کننده خواهد بود. یک وکیل در زمینه خانواده و طلاق، با توجه به تجربه و دانشی که در حوزه تخصص خود دارد، می‌تواند اشتباهات حقوقی را برای شما تشریح کند تا مانع از بروز طلاق شود و یا اینکه تا جایی که امکان دارد، هزینه طلاق را کاهش ‌دهد. مشکلاتی که در صورت بروز طلاق رخ می‌دهند شامل اعسار در پرداخت مهریه، تعیین تکلیف وضعیت فرزندان و موارد دیگر هستند که تمرکز ما در اینجا، صحبت کردن در مورد اعسار یعنی تنگ‌دستی در پرداخت مهریه است.

مفاهیم اصلی موجود در جمله اعسار در پرداخت مهریه

کلمه اعسار به معنی تنگ ‌دستی و ناتوانی مالی در پرداخت دین و قرض است. از آنجایی که مهریه دین مرد به زن است، اعسار در مورد آن به کار می‌رود. معنای ضمنی اعسار، قسط ‌بندی کردن مهریه است. زیرا فرد توانایی مالی بازپرداخت مهریه را به صورت یک جا ندارد و فقط می‌تواند هر ماه مقدار هزینه محدودی را پرداخت کند.

مهریه حق زن است که در زمان ازدواج با توافق دو طرف تعیین می‌شود. معمولا هنگام طلاق، درخواست مهریه از طرف زن مطرح می‌شود. شوهر باید مهریه را به طور کامل بدهد، در غیر این صورت ممکن است که به زندان برود. تنها راه ممکن برای جلوگیری از زندان رفتن، اثبات وضعیت دارایی‌ و ضعف مالی‌ است.

فرد باید یک پرونده دعوی را هم‌ زمان با تقاضای همسرش، تنظیم کند تا در صورت رعایت کردن شرایط تنظیم درخواست اعسار در پرداخت مهریه، مهریه را قسط‌ بندی کرده تا مجازات حبس برای ایشان در نظر گرفته نشود. شاهدهایی که از دیرباز مرد را بشناسند، آشنایی سببی و نسبی با او نداشته باشند و علیه همسر نیز در دادگاه‌ها پرونده‌ای نداشته باشند، می توانند نسبت به اثبات این امر اقدام نمایند.

اعسار در پرداخت مهریه کرج

میزان ضرورت گرفتن وکیل برای اعسار در پرداخت مهریه

وکیل فردی درس خوانده در دانشگاه‌های کشور برای کسب مهارت و دانش مورد نیاز جهت انجام وکالت افراد است. وکیل‌ نیز مانند پزشک، معلم یا دانشجو سطح سواد و تخصص متفاوتی دارد. گستردگی زیاد دانش وکالت باعث شده تا وکلا مثل متخصص‌های پزشکی در یک زمینه از زمینه‌های مختلف متخصص شوند و در گذر زمان با کسب تجربه و یادگیری‌های مختلف، به بهترین شدن نزدیک شوند.

وکیل نقش مهمی در رسیدن به بهترین نتیجه را دارا است. چون با قوانین حقوقی و مدنی کاملا آشنا بوده و می‌تواند به شیوه‌ای مناسب درخواست فرد را بیان کند و مشکلات حقوقی ایشان را بر طرف کند. بنابراین گرفتن مشاوره از وکیل کار بهتری است.

بهترین وکیل اعسار در پرداخت مهریه

شغل وکالت مثل بسیاری از شغل‌های دیگر، افراد متخصص و توانا دارد. معمولا در هر زمینه یک فرد به سوی گرفتن تخصص و کارآمدی بالا سعی می‌کند تا با کمک آن، علاوه‌ بر سرشناس شدن و رفع نیازهای بیشتری از مردم، درآمد بیشتری را نیز به همراه داشته باشد. شما با توجه به اهمیت موضوع، تصمیم می‌گیرید که دنبال چه میزان مهارتی از یک وکیل اعسار در پرداخت مهریه هستید. مسلما می‌دانید که با افزایش مهارت و تقاضا برای بهترین‌ها، هزینه دریافتی آن‌ها بیشتر خواهد شد.

گاهی پرونده پیچیدگی خاصی ندارد که در طی آن، احساس نیاز به گرفتن بهترین وکیل اعسار در پرداخت مهریه باشد. برای کاهش هزینه و قیمت، می‌توان از یک وکیل عادی بهره برد. تفاوت بهترین‌ها با یک شخص عادی، تفاوت در جزئیات است. جزئیاتی که در گذر زمان و با تجربه به دست آمده‌اند و گاهی مرز بین بردن و باختن را تعیین می‌کنند. بهترین وکیل‌ها تسلط بیشتری بر احساسات و هیجانات خود داشته و همینطور دایره واژگان قوی دارند. یعنی دارای مهارت‌های نرمی هستند که دیده نمی‌شوند اما در عملکرد خود را نشان می‌دهند. اگرچه آن‌ها از نظر دانش آکادمیک تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

بهترین موسسه برای ارائه وکالت اعسار در پرداخت مهریه

موسسه‌های حقوقی سعی در جذب وکیل‌هایی دارند که روی یک زمینه و موضوع تسلط داشته باشند. آن ها با گرد هم آوردن متخصصان مختلف حوزه وکالت، به تدریج معروف می‌شوند و همین معروفیت، باعث افزایش درخواست مردم برای گرفتن وقت مشاوره می‌شود. همچنین وکیل‌های توانا را که هنوز مرکز و مکانی را برای خود مهیا نکرده‌اند، به سمت خود جذب می کنند. این چرخه سبب متولد شدن بهترین موسسه حقوقی می‌شود.

بهترین موسسه حقوقی برای هر نیازی، برنامه‌ای دارد و تخصصی را برای پاسخ دادن به مشکل شما دارا است. بهترین وکیل‌های حوزه‌های مختلف که در یک مرکز جمع شده‌اند، توانایی پاسخ به هر نیازی را دارند. خواسته شما مربوط به هر پرونده ای باشد، بهترین وکیل‌ها در این موسسه آماده پاسخگویی به شما هستند.

گاهی در شرایط  بسیار تنش‌زا قرار می‌گیرید که تفکر و تصمیم‌گیری درست بسیار سخت شده و نیاز به راهنمای دلسوزی دارید که دست شما را گرفته و به سوی تصمیم درست گرفتن، سوق ‌دهد. خصوصا در رابطه تصمیمی که کل زندگی‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، شرایطی نسبتا بحرانی که نیاز به مدیریت درست و تسلط بر عواطف دارد تا جوش و خروش ناشی از عصبانیت تاثیر جبران ناپذیری روی ارتباط شما نگذارد. وکیل می‌تواند این راهنمایی را به شما داده و مانع از بروز بحرانی به نام طلاق شود. بحران به دلیل تغییر کامل شرایط زندگی به صورت ناگهانی و روبه‌رو شدن با شرایط جدید رخ می دهد درحالی‌که آسیب‌های زیادی را همراه با خود به جا می گذارد.

اعسار در پرداخت مهریه کرج

هر طلاقی اعسار در پرداخت مهریه دارد؟

طلاق از هم گسیختن زندگی یک خانواده است. خانواده‌ای که هر کدام از اعضای آن، به خانواده‌ای دیگر تعلق دارد و اینجاست که به هم پیوستگی اجتماع را می‌بینیم. وکیل می‌تواند از این موضوع جلوگیری کند چرا که وکیل‌ها وظیفه دفاع کردن از حق موکل شان را دارند. وقتی ازدواجی به مرحله طلاق برسد، بحث مهریه مطرح می‌شود. تعدادی از افراد توافقی جدا می‌شوند و هر کدام به زندگی خود می‌پردازند. اما تبرخی دیگر کارشان به دادگاه می‌رسد. شخص می‌تواند وکیل بگیرد تا فرد با تجربه ای را به کمک خود بیاورد. شخصی که از قوانین و قواعد دادگاه آگاه است و می‌خواهد در ازای دستمزدی که دریافت می‌کند، به شما کمک کند تا به خواسته خود برسید.

وکیل را می‌تواند زن یا مرد بگیرد، فقط نقش و جایگاه وکیل در این دو حالت متفاوت است. وکیل زن، سعی خود را در دفاع از حق زن و دریافت آن در دادگاه انجام خواهد داد. یکی از این حق‎ها، مهریه است. در سوی مقابل وکیل مرد قرار دارد که سعی و تلاش او، رفع اتهام و یا کاهش آن به حداقل مقدار است.

اینکه مهریه به صورت یکجا پرداخت شود یا قسط بندی شود، بستگی به وضعیت مالی مرد دارد. اگر مرد دارا باشد، باید تمام مهریه را پرداخت کند. اما اگر در تنگنا و مضیقه باشد، با ارائه مستندات می‌تواند درخواست کاهش هزینه داشته باشد. به عبارت دیگر یعنی قسط بندی شدن مهریه، که به آن اعسار در پرداخت مهریه گویند.

روش های انتخاب بهترین موسسه برای اعسار در پرداخت مهریه

برای یافتن مجموعه‌ای که بتواند بهترین مشاوران و وکلا را در اختیار شما بگذارد، استفاده از ابزارهای گوگل انتخاب مناسبی است. گوگل به شما در یافتن بهترین‌ها کمک می‌کند. بهترین موسسه، بهترین وکیل حقوقی، بهترین وکیل در یک تخصص خاص مثل اعسار در پرداخت مهریه، همه این‌ها به لطف مرورگر گوگل امکان پذیر شده است. بهترین وکیل، با وجود داشتن فاصله فیزیکی زیاد، به خاطر بستر اینترنت و دنیای دیجیتال، می‌تواند بدون ملاقات کردن شما راهنمایی و مشورت های لازمه را بدهد. حتی در صورت نیاز می تواند برایتان قرار ملاقات تنظیم کند و درنهایت وکالت شما را بپذیرد.

گوگل و اینترنت راه های ارتباطی جدیدی چون ایمیل، سایت ها، تماس صوتی و تصویری را فراهم کرده است. مسئله‌ای که در گذشته امکان پذیر نبود. برای رفع نیاز خود، دریافت شماره تماس، وقت مراجعه و… می‌توانید از تجارب دیگران هم استفاده کنید. انتخاب بهترین وکلا هزینه بالایی دارد ولی در عین حال پاداش آن شانس زیاد در پیروزی پرونده شما است. اگر بخواهید به بهترین شانس پیروزی دست یابید، موسسه حقوقی سعی کرده تا متخصصان این حوزه را کنار هم گردآوری کند تا بهترین خدمت را به شما ارائه دهد. ‌برای استفاده از این خدمات، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی نیاز شما خواهند بود. یکی از خدمات ما، مشاوره از بهترین وکیل اعسار در پرداخت مهریه است.

در هنگام فرایند طلاق زن خواستار مهریه است و درصورتی که مرد از نظر مالی توانایی پرداخت مهریه را به صورت یکجا نداشته باشد و بتواند آن را ثابت کند، اعسار در پرداخت مهریه یعنی قسط بندی مهریه به مبالغی که برای او قابل پرداخت باشد، صورت می‌پذیرد.

بابت مطالعه این پست از شما متشکرم!

چنانچه قصد دریافت خدمات تلفنی سایبری را دارید می‌توانید با شماره تماس 09121699718 تماس بگیرید.

اگر به هر دلیلی نمی‌خواستید از خدمات سایبری غیرحضوری استفاده کنید می‌توانید با مراجعه به دفتر وکیل طباطبایی نیاز خود را به وکیل رفع نمایید. کرج، بلوار طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه ۱۰، واحد ۳۱ آدرس دفتر وکیل طباطبایی است.