امنیت سایبری

اینترنت به همه شرکت‌های بزرگ و کوچک اجازه می‌دهد تا با استفاده از ابزارهای رایانه‌ای، به بازار گسترده‌ و کارآمدتری دسترسی داشته باشند. بنابراین، شرکتی که از یک سیستم دیجیتال استفاده می کند، باید اهمیت امنیت سایبری را آن را هم در نظر بگیرد. امنیت سایبری برای محافظت از اطلاعات حیاتی مشتریان یک شرکت مورد نیاز می باشد.

واقعیتی که امروزه اتفاق می افتد، کلاهبرداری دیجیتال می باشد. این کلاهبرداری جرمی ست که اغلب در مقایسه با کلاهبرداری فیزیکی رخ می دهد. حمله سایبری تهدیدی برای شرکت‌های بزرگ و کوچک می باشد. ضرر و زیان تقریبی ناشی از جرایم دیجیتال تنها در سال 2020 نزدیک به 40 بیلیون بوده است.

حمله سایبری یا حملات دیجیتال برای شرکت‌های کوچک اتفاق می افتد زیرا معمولاً این شرکت‌ها مانند شرکت‌های بزرگ دارای زیرساخت امنیتی بالایی نمی باشند. ولی شرکت های بزرگ هم می توانند هدف حملات سایبری قرار گیرند.

هرچه شرکت های بزرگ اطلاعات بیشتری داشته باشند، مجرمان سایبری سود بیشتری بدست می آورند. اگر اطلاعات مشتری به دلیل سهل انگاری شرکت افشا شود، شرکت در معرض خطر دادخواهی قرار می گیرد. علاوه بر این، نشت اطلاعات شخصی موجب کاهش اعتماد مشتری یا از بین رفتن کامل این اعتماد می شود. در نتیجه اهمیت وجود امنیت سایبری در همه جا احساس می شود.

تعریف امنیت سایبری

امنیت سایبری اقدامی برای محافظت از سیستم‌ها، شبکه‌ها و برنامه‌ها در برابر حملات دیجیتال می باشد. هدف این حملات معمولاً دسترسی، تغییر یا از بین بردن اطلاعات مهم، اخاذی از کاربران یا مختل کردن فرآیندهای تجاری یک شرکت می باشد.

 برای خواندن نقش آگاهی امنیت سایبری در پیشگیری از جرایم رایانه ای کلیک کنید.

شاید بزرگترین چالش امنیت سایبری، توسعه مداوم فناوری باشد. این امر موجب افزایش تعداد فرصت ها برای مجرمان سایبری جهت ارتکاب جرایم به روش های جدید دیگری می شود. از سوی دیگر، کارشناسان امنیت سایبری نیز به ایجاد راه حل هایی برای همگام شدن با استعداد مجرمان سایبری ادامه خواهند داد. بنابراین امنیت هم به رشد و به روز رسانی خود ادامه خواهد داد.

چالش دیگر این است که نمی توان تنها به نرم افزار اتکا کرد. آموزش کارکنان در مورد امنیت سایبری نیز برای کاهش خطر حملات سایبری ضروری است. به عنوان مثال، ممنوعیت باز کردن لینک های ناشناخته یا ایمیل هایی که می توانند ویروس ها را به رایانه های شرکت منتقل کنند.

اینترنت به همه ی شرکت ها اجازه رشد می دهد. با اینکه همه چیز متصل است، اما هنوز یک مشکل بزرگ وجود دارد. مردم درباره ی محدودیت های جغرافیایی می پرسند. به عنوان مثال تعدادی از شرکت ها اجازه لاگین شدن از برخی کشورهای دیگر را نمی دهند. اگر مکان شما انگلستان باشد و به اسپانیا سفر کرده باشید، بانک تان ممکن است ورود به سیستم را مسدود کند. بنابراین، برای اینکه شما از خطرات امنیت سایبری در امان باشید و در عین حال امکان لذت بردن از انواع محتوا را در سراسر جهان داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که از یک سرویس شبکه خصوصی مجازی خوبی استفاده کنید.

امنیت سایبری

مزایای حاصل از اجرای مناسب امنیت سایبری

  1.  از شرکت خود محافظت کنید

بزرگترین مزیت اجرای امنیت سایبری این است که امنیت حاکم می تواند حفاظت دیجیتالی جامعی را برای شرکت ها فراهم کند. بدین ترتیب امنیت برای کارمندان فراهم می‌ شود، آنها میتوانند اطلاعات را در اینترنت بدون ترس از وقوع حملات دیجیتالی بر روی اطلاعات شرکت جستجو کنند.

  1. با اجرای امنیت سایبری از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید

یکی از ارزشمندترین کالاها در عصر دیجیتال، اطلاعات شخصی می باشد. اگر مجرمان دیجیتالی بتوانند اطلاعات شخصی کارمندان یا مشتریان را به دست آورند، آن اطلاعات را می فروشند و از آنها برای ارتکاب به سایر جرایم جدید استفاده می کنند.

  1. بهبود ایمنی کار برای کارکنان

بدون امنیت سایبری در شرکت، شما به عنوان مالک و کارمند در معرض خطر حملات سایبری قرار می گیرید. اگر سیستم یا کامپیوتر به ویروس آلوده شده باشد، رسیدن به بهره وری در شرکت با مشکل مواجه می شود.

  1. بهره وری را حفظ کنید

یک ویروس کامپیوتری می تواند کار شما را کُند یا حتی متوقف کند. این امر موجب تلف شدن زمان زیادی از کارمندان و در نهایت بی توجهی به کار می شود.

  1. وب سایت شرکت را آنلاین نگه دارید

اگر سیستم وب سایت شما آلوده باشد، وب سایت غیرقابل دسترسی شده و یا بسته می شود. در نتیجه معاملات تجاری را از دست خواهید داد. علاوه بر این، اعتماد مصرف کنندگان هم از بین میرود.

  1. جلوگیری از ورود جاسوس افزار

جاسوس افزار نوعی نفوذ سایبری ست که برای جاسوسی از فعالیت های رایانه شما و انتقال اطلاعات به مجرمان سایبری طراحی شده است.

  1. جلوگیری از ورود تبلیغ افزار

تبلیغ افزار نوعی ویروس رایانه ای می باشد که رایانه شما را با تبلیغات پر می کند. تبلیغاتی که دائماً ظاهر می شوند و می توانند بر روی بهره وری تأثیر بگذارند. شما اغلب به صورت تصادفی بر روی آنها کلیک می کنید که همین امر موجب ورود ویروس ها به رایانه شما میشود.

  1. ارائه یک راه حل جامع

بهترین امنیت سایبری برای شرکت ها راه حل های جامعی را جهت محافظت در برابر حملات سایبری مختلف ارائه می دهد. در حالت ایده آل، امنیت سایبری شامل فایروال، آنتی ویروس، ضد اسپم، محافظت بی سیم و فیلتر محتوای آنلاین می باشد.

وکیل طباطبایی با داشتن تجربه و دانش کافی در زمینه پیاده سازی امنیت سایبری می تواند بهترین راهکارها را به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *