رفع انسداد حساب های بانکی یکی از چالشهایی است که این روزها خیلی از فعالین بازار خرید و فروش رمز ارز و یا فروشندگان محصولات در فضای مجازی با آن درگیر هستند.در این مقاله ضمن بیان علت های انسداد حساب بانکی به راهکارهای پیشگیری از آن و نیز روشهای رفع انسداد حساب بانکی میپردازیم.

رفع انسداد حساب بانکیهفت دلیل عمده انسداد حساب بانکی:

انسداد حسابهای بانکی میتواند به علتهای مختلفی صورت گیرد که این علت ها بشرح زیر هستند:

نحوه پیگیری علت انسداد حساب بانکی:

چنانچه حساب بانکی شما مسدود شود معمولا این موضوع از طریق سامانه پیام کوتاه بانک عامل به شما اعلام میگردد در هر صورت به محض اطلاع از انسداد حساب بانکی می بایست ضمن مراجعه به بانک مربوطه که در آن دارای حساب می باشید درخواست نامه قضایی مربوط به مسدودی حساب و نیز کد کاشف مربوطه را بنمائید

پس از اینکه مشخص شد که بر مبنای دستور مرجع قضایی کدام شهر حساب شما مسدود شده با در اختیار گرفتن کد کاشف به مرجع مربوطه مراجعه نموده و علت را جویا شوید.توجه داشته باشید در این مرحله شما باید اطلاعات کامل مبنی بر اینکه وجوه واریزی به حساب شما از سوی چه شخص یا اشخاصی بوده و مستندات ادعای خود و نیز علت واریز شدن وجه به حسابتان را به مرجع مربوطه توضیح داده و درخواست رفه انسداد از حساب را نمائید.

در بسیاری از موارد علت اصلی انسداد حساب ،شکایت شخص دیگری مبنی بر دسترسی غیر مجاز به حساب خود و واریز وجه متعلق به ایشان به حساب شما می باشد . در این مورد احتمال اینکه شخصی که کالایی را از شما خریداری نموده مبادرت به واریز وجه سرقتی به حساب شما نموده باشد بسیار زیاد است لذا توجه داشته باشید برای رهایی از اتهام مشارکت در کلاهبرداری یا برداشت غیر مجاز شما می بایست شخصی را که به حساب شما وجه را واریز نموده بهمراه علت انتقال وجه و مشخصات وی شامل شماره موبایل و متن پیامهای رد و بدل شده بین خود و وی را ارائه نمائید در غیر اینصورت احتمال اینکه مورد اتهام قرار بگیرید بسیار زیاد بوده و تا زمانی که نتوانید از خود رفع اتهام نمائید حساب شما مسدود خواهد ماند.

انسداد حساب به علت قرار گرفتن در لیست سیاه شاپرک:

برخی مواقع علت انسداد حساب قرار گرفتن شخص در لیست سیاه شرکت شاپرک می باشد البته شرکت مزبور در مواردی که پذیرنده ای را پر خطر بداند اقدام به ممانعت از ارائه خدمات پذیرندگی به وی می نماید بعنوان مثال به چنین شخصی درگاه پرداخت آنلاین ارائه ننموده و یا از تحویل دستگاه پرداخت (پوز) به وی ممانعت می نماید

نحوه خروج از لیست سیاه شاپرک:

برای خروج از لیست سیاه شرکت شاپرک در ابتدا باید مشخص شود که علت قرار گرفتن نام شخص در این لیست چه بوده است برابر دستورالعملهای شرکت شاپرک این شرکت در سه صورت اقدام به قراردادن کد ملی شخص در لیست سیاه می نماید:

1- گزارش مراجع انتظامی یا قضایی

2- گزارش شرکتهای پرداخت و پرداخت یار

3- تشخیص شرکت شاپرک

بدیهی است که چنانچه علت قرار گرفتن نام شخص در لیست سیاه شاپرک به دلیل گزارش مراجع انتظامی یا قضایی باشد شخص می بایست با مراجعه به مرجع مربوطه نسبت به رفع مشکل اقدام نماید در غیر اینصورت می بایست از طریق پیگیری از شرکت شاپرک به حل مشکل بپردازد.شایان ذکر است برابر دستورالعملهای شرکت شاپرک مواردی که بعنوان پذیرنده پرخطر مشمول محدودیتهای شرکت شاپرک میشوند به شرح زیر هستند:

شایان ذکر است در موارد فوق شرکت شاپرک موظف است در مرحله اول به مدت سه ماه نسبت به اعمال محدودیت برای شخص اقدام نماید و چنانچه محدودیتی بیش از این اعمال گردد بر خلاف ضوابط آن شرکت می باشد.

انسداد حساب بانکی به دلیل محرومیت از خدمات اجتماعی:

انسداد حساب بانکی در برخی موارد به علت صدور حکم علیه شخص و ارجاع موضوع به واحد اجرای احکام مرجع قضایی می باشد . در این حالت چنانچه به محکوم علیه دسترسی نباشد مرجع قضائی اقدام به ممنوعیت خدمات اجتماعی به شخص می نماید تا بدینوسیله بتواند وی را مجبور به حضور در مرجع مربوطه برای اجرای حکم و یا تعیین تکلیف در خصوص حکم صادره نماید.

این نوع انسداد حساب بیشتر در مواقعی صورت میگیرد که بواسطه عدم وجود سامانه ثنا برای شخص و عدم اطلاع وی از تشکیل پرونده حکمی غیابی برای شخص صادر شده است .

در این صورت برای رفع انسداد حساب بانکی تنها راه ممکن مراجعه به مرجع قضایی و تعیین تکلیف پرونده تشکیل شده است

توجه داشته باشید به منظور پیگیری حقوق قانونی خود در مراجع قضایی و اداری میتوانید خدمات رفع انسداد از حسابهای بانکی خود را از ما دریافت نمائید برای تماس با ما و اخذ مشاوره اینجا کلیک کنید.

4 پاسخ

  1. با سلام ضمن تشکر از مقاله بسیار خوب شما من هم دچار همین مشکل شدم متاسفانه الکی حسابم مسدود شد الان میتونم از پلیس شکایت کنم؟

    1. بنظرم حتما میتونید پیگیری کنید چون این کار واقعا معلوم نیست بر اساس کدوم قانون داره انجام میشه منهم همین مشکل توی شیراز برام پیش اومد به زور میخواستن مجبورم کنن که رضایت بگیرم

      1. با سلام اگر غیر قانونی حسابتون مسدود شده باشه امکان شکایت از بانک مسدود کننده یا مرجع دستور دهنده هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *