آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه ۱۰، واحد ۳۱

info@vakiltabatabaee.ir

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

قماربازی مجازی چیست وچه مجازاتی دارد؟

مجازات قماربازی مجازی
اشتراک گذاری مقاله

به هرگونه بازی که موجب واردشدن آسیب‌های مالی به یکی از طرفین شود، قماربازی می‌گویند. اگر این بازی در فضای مجازی یا آنلاین صورت گیرد به آن قماربازی مجازی می‌گویند. باید توجه کنید که بازی‌های قمار تنها ضررهای مالی به فرد وارد نمی‌کند، این بازی‌ها باعث فسادهای اخلاقی نیز می‌شود. در این مقاله سعی داریم هر آنچه را که شما نیاز دارید در رابطه با قماربازی در فضای مجازی بدانید، بیان کنیم.

قماربازی مجازی چه‌گونه انجام می‌شود؟

قماربازی مجازی

در روش‌های سنتی قماربازی عده‌ای دور هم جمع می‌شدند و در یک فضای واقعی به بازی می‌پرداختند. قبل از شروع بازی هرکدام از بازیکنان مقداری پول پرداخت می‌کرد و بازیکن‌ها به رقابت با یک‌دیگر می‌پرداختند. در نهایت پول به کسی می‌رسید که برنده بازی می‌شد.

نحوه قماربازی در فضای مجازی نیز همچون قمار بازی سنتی است. افراد برای به‌دست‌آوردن پولی که قبل از شروع بازی پرداخته‌اند به رقابت می‌پردازند. و در آخر پول به دست برنده بازی می‌رسد. تنها تفاوت این است که در این روش، قمار در فضای مجازی و از طریق سایت‌ها انجام می‌شود.

طراحی‌ها و گرافیک زیبای سایت‌های بازی شما را جذب این بازی‌ها می‌کند. این طراحی خاص و لذت‌بخش‌بودن بازی موجب اعتیاد شما به بازی می‌شود. پس از جذب شما، مافیای قمار به شما پیشنهاد می‌دهد از مهارت خود در شرط‌بندی و قمار در این فضا کسب درآمد کنید و پیشنهاد قما بازی مجازی به شما داده می‌شود.

مهم‌ترین دلایل قماربازی در فضای مجازی چیست؟

  • شواهد نشان داده‌است که افراد بیکار بسیار بیشتر از سایر افراد وارد حوزه قمار می‌شوند. هنگامی که فرد بیکار می‌شود وقت بیشتری را صرف فضای مجازی می‌‌کند و احتمال بیشتری دارد در دام فریبکاران مجازی قرار گیرد.
  • دومین دلیل قماربازی در فضای مجازی فقر است‌. انسان فقیر تمامی تلاش خود را به‌کارمی‌گیرد تا از فقر رها شود. در این میان عده‌ای نیز هستند که به دنبال راه میان‌بر هستند. این دسته از افراد با رویای پولدار شدن پا در مسیری می‌گذارند که آن‌ها را فقیرتر از قبل می‌کند.

قماربازی اینترنتی یا مجازی جرم است؟

مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران عمل قمار در هر صورت جرم محسوب می‌شود، فرقی ندارد در فضای مجازی رخ داده باشد یا در فضای واقعی. کسانی که مرتکب قمار شوند مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

قماربازی در فضای مجازی یکی از جرایم رایانه‌ای شناخته می‌شود که متاسفانه در جوامع امروز شاهد رشد روزافزون آن هستیم. قانون‌گذاران با درنظرگرفتن مجازات برای کسانی که خانه قمار در فضای مجازی راه انداخته‌اند و تمامی کسانی که قمار کرده‌اند با این افراد مبارزه می‌کنند.

شرط بندی

مجازات قماربازی مجازی چیست؟

بنابر ماده ۷۰۵ قانون جمهوری اسلامی ایران چنان‌چه فردی به هرنحو مرتکب قمار شود، مجرم شناخته می‌شود. مجازات فرد قمارباز یک تا شش ماه حبس یا تحمل ۷۴ ضربه شلاق است.

اگر در دام قماربازان اینترنتی افتاده‌اید یا به‌عنوان قمارباز متهم شده‌اید و قصد دفاع از خود در دادگاه دارید، می‌توانید از وکیل علیرضا طباطبایی وقت مشاوره بگیرید.

2 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر من قمار بازی میکنم به صورت مجازی الان ابلاغیه برام اومده از الان بخوام کنار بزارم پرونده مختومه میشه یا نه
    اگه نه که راهنماییم کنین ممنونم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات جدید