مقدمه

 بیت کوین یک نوع پول دیجیتال می باشد که شما می توانید با استفاده از آن اقدام به سرمایه گذاری، کسب درآمد و … نمایید. در دنیای امروز، بیت کوین نامی آشنا می باشد که تقریبا در همه از آن صحبت می شود. شما برای اینکه بتوانید بیت کوین‌های خود را در کیف پول ذخیره کنید، باید آدرس آن را بدانید. اگر شما آدرس اشتباهی دریافت کنید، بیت کوین های خود را از دست خواهید داد. در صورت فرستادن بیت کوین ها به یک آدرس نامعتبر، آنها یا در فضای مجازی گم می شوند و یا در کیف پول انتقال دهنده باقی می مانند. در این مقاله به تعریف آدرس بیت کوین، فرمت این آدرس، بیت کوین کش، فرمت آدرس های آن و در نهایت نتیجه گیری خواهیم پرداخت.

تعریف آدرس بیت کوین

این آدرس شناسه ی منحصر به فردی ست که به عنوان مکانی برای ارسال بیت کوین استفاده میشود و منبع و مقصد پرداخت بیت کوین را نشان میدهد.

در واقع شامل مجموعه ای از حروف و اعداد می باشد که معمولا با عدد 1 یا 3 شروع می شود و تعداد حروف و اعداد  آن 35-26 می باشد.

ادرس بیت کوین

فرمت آدرس بیت کوین

تعریف فرمت P2PKH

تعریف فرمت P2SH

برای خواندن روش‌های متداول کلاهبرداری از رمزارزها کلیک کنید.

تعریف فرمت Beach32

این فرمت به سگویت Segwit هم معروف می باشد.

این نوع آدرس دهی دارای امنیت بالایی می باشد.

بیشتر صرافی‌های دیجیتال و والت‌های رمز ارز از این فرمت پشتیبانی می‌کنند.

معاملات بر اساس فرمت سگویت بر دو اساس افزایش امنیت و کاهش هزینه بنا شده اند.

تعریف بیت کوین کش

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال است که در آگوست سال ۲۰۱۷ در بیت کوین با هدف کاهش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین و افزایش مقایس‌پذیری بیت کوین ایجاد شد.

آدرس بیت کوین کش

نتیجه گیری

در مجموع می توان گفت که از طریق این آدرس می توانید مبالغ زیادی با استفاده از معاملات این ارز دیجیتال بدست آورید. بیت کوین از سه فرمت اصلی P2PKH، P2SH  و BECH32 پشتیبانی می‌کند. این فرمت ها توسط کیف پول های دیجیتالی و صرافی‌های کوین دیجیتال پشتیبانی می‌شوند.

وکیل طباطبایی با داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه می تواند بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *