آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه ۱۰، واحد ۳۱

info@vakiltabatabaee.ir

جستجو کردن

کلیک تقلبی

کلیک تقلبی
اشتراک گذاری مقاله

مقدمه

کلیک تقلبی (Click fraud) جنایت آنلاینی می باشد که سالانه بیلیون ها دلار از تبلیغ کنندگان سرقت می کند. مجرمان، وب سایت های کلاهبرداری ایجاد می کنند و با قرار دادن تبلیغات واقعی در هر صفحه از طریق محتوا کسب درآمد می کنند. سپس با کلیک مکرر بر روی تبلیغات، درآمدهای هنگفتی بدست می آورند و ضررهای زیادی هم به تبلیغ‌کنندگان وارد می‌کنند.

بیشتر کلیک های تقلبی از ربات‌ها استفاده می‌کنند. این ربات ها نرم‌افزارهایی هستند که برای ایجاد کلیک‌های جعلی وانمود می‌کنند، انسان می باشند. ولی، تعداد کمی از ناشران فاسد از بازدیدکنندگان اینترنتی واقعی برای مشارکت سهوی در جرم استفاده می کنند.

البته همه ی کلاهبرداری های کلیک تقلبی از طریق ربات‌ها اتفاق نمی افتد. تعدادی از شرکت‌ها و باندهای کلاهبرداری کلیک تقلبی هستند که از بازدیدکنندگان واقعی انسان برای ایجاد کلیک‌های جعلی بر روی تبلیغات استفاده می‌کنند. روشی که آنها انجام می‌دهند، هوشمندانه می باشد زیرا بدون اینکه بازدیدکنندگان متوجه شوند  در این نوع کلاهبرداری مشارکت می‌کنند.

کلیک

برای خواندن محافظت از کسب و کارها در برابر حملات سایبری کلیک کنید.

روش کار وب‌سایت‌های کلاهبردار

مجرمان کاربران واقعی اینترنت را فریب می‌دهند تا از وب‌سایت‌هایشان بازدید کنند. آنها این کار را با استفاده از ترفند فنی انجام می‌دهند به گونه ای که وب‌سایت‌هایشان غیر قابل تشخیص باقی بماند.

وب‌سایت‌های کلاهبردار سپس کدی را اجرا می‌کنند، کلیک‌های جعلی را بر روی تبلیغات ایجاد می‌کنند. آنچه که به غیر از حیله‌گری و مهارت‌های تکنولوژیکی هوشمندانه می باشد، این است که به نظر می رسد که کلیک‌ها از سوی افراد واقعی می‌ باشند. یعنی نرم‌افزار شناسایی ربات توسط شبکه‌های تبلیغاتی اجرا می‌شود و تبلیغ‌کنندگان کلیک‌های تقلبی را تشخیص نمی‌دهند.

روش های مقابله با کلاهبرداری کلیک تقلبی

به تبلیغ‌کنندگان توصیه می‌کنیم که تبلیغات خود را به نتایج جستجو محدود کنند یا از یک سرویس تشخیص کلیک تقلبی برای شناسایی و حذف کلیک‌های جعلی استفاده کنند.

از آنجایی که این کلاهبرداری بر روی وب سایت های ناشر اتفاق می افتد، اگر تبلیغات خود را برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل یا مایکروسافت محدود کنید، این نوع کلاهبرداری مبتنی بر کلیک از بین می رود. ولی، راه حل هوشمندانه تر استفاده از یک سرویس تشخیص کلیک تقلبی برای نظارت بر کلیک های تبلیغاتی تان بخاطر تقلب می باشد. در نتیجه، شما می توانید نسبت به هر کلیک جعلی آگاه باشید، از شبکه های تبلیغاتی بازپرداخت دریافت کنید و وب سایت های کلاهبرداری را جهت نمایش تبلیغات خود مسدود کنید.

وکیل طباطبایی می تواند بهترین راهکارها را در زمینه انواع جرایم سایبری در اختیار شما قرار دهد، کلاهبرداری کلیک تقلبی را جدی بگیرید و قبل از هر اتفاقی با یک وکیل خبره در این باره مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات جدید