اغلب سرمایه گذاران ارز دیجیتال به دلیل افزایش موارد سرقت و کلاهبرداری، از سرمایه گذاری در این زمینه اجتناب می‌کنند. ضمن اینکه کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام، در حال رواج است و متاسفانه این موارد در کشور ایران، بیشتر به چشم می‌خورند.

علاوه بر اینکه این کلاهبردارها روز به روز در حال افزایش هستند، باید این را هم بدانید که تراکنش‌های ارز دیجیتال نیمه ناشناس یا حتی ناشناس هستند و به آسانی انجام می‌گیرند؛ از این رو پیگیری این نوع جرایم دشوار است. بنابراین باید دقت کنید که در دام کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام دائمی گرفتار نشوید. در ادامه این مقاله از وکیل طباطبایی همراه ما باشید تا به اطلاعات شما در این مورد افزوده شود.

هشدار درباره آگهی‌های شغلی و کلاهبرداری ارز دیجیتال

FBI اخیرا هشداری در رابطه با کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام منتشر کرده که آگهی‌های شغلی و کلاهبرداری ارز دیجیتال صادر می‌شود. هدفی که پشت این آگهی‌ها وجود دارد، این است که متقاضیان استخدام را وادار به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند.

این مورد به قدری دارای اهمیت است که باید حتما اطلاعات خود را در خصوص ارز دیجیتال افزایش دهید تا افراد کلاهبردار از شما سوءاستفاده نکنند. چرا که حتی این مورد پیش آمده است که افراد را برخلاف میل خودشان، وادار می‌کنند که کلاهبرداری‌های بین‌المللی ارز دیجیتال انجام دهند.

برخی از شرکت‌های کلاهبرداری وجود دارد که در شبکه‌های اجتماعی تبلیغات می‌کنند و قربانیان خود را با وعده‌های شغلی پردرآمد فریب می‌دهند. سپس به ‌محض ورود قربانیان به این پلتفرم، پاسپورت آن‌ها را گرفته و آنها را وادار می‌کنند که اقدام به انجام کلاهبرداری ارز دیجیتال از افراد بی‌گناه کنند.

البته براساس گزارش‌های دریافت شده، اگر این افراد نتوانند در کار خود موفق شوند، با عواملی مانند: شکنجه، سوءاستفاده، قتل یا فروخته شدن به یک باند دیگر مواجه خواهند شد.

یکی از رایج‌ترین روش‌های کلاهبرداری در این زمینه، کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام است. در این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداران با انتشار آگهی‌های استخدام شغلی جعلی، افراد را فریب می‌دهند و با حیله و روش‌های متقلبانه در ازای دریافت مبلغی، در طرح سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال شرکت کنند.

 کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام

کلاهبرداری ارز دیجیتال در ایران

متاسفانه در کشور ایران شاهد این هستیم که کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام رواج یافته است. چرا که با تحقیقات انجام شده، دریافتیم که قربانی‌های این سرمایه گذاری بسیار زیاد هستند و در دام این تله کلاهبردارانی که گفته‌اند با ارائه مدارک خود می‌توانید سودهای چند میلیونی به دست بیاورید، گرفتار شده‌اند.

این در حالی است که هیچ گونه سودی در کار نیست؛ علاوه بر این، حتی از فرد متقاضی هم مبلغی دریافت می‌شود و آن را هم به سرقت می‌برند. همچنین روش‌های متداول کلاهبرداری رمز ارز، علاوه بر کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام، اجاره کارت بانکی و حساب کاربری در صرافی‌های رمز ارز است که افراد زیادی گرفتار این نوع کلاهبرداری‌ها می‌شوند.

علاوه بر موارد ذکر شده، کلاهبرداران پس از اینکه کلاهبرداری خود را انجام دادند، از اعتبار فرد متقاضی نیز با بیان “شما هیچ مبلغی به ما ندادید!” سوءاستفاده می‌کنند.

روش کار کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام

روش کار کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام، به این صورت است که:

روش کار کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام

نشانه‌های کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام

اگر به صورت ناگهانی، آگهی‌های دعوت به کار با حقوق و دستمزد بالا و مزایای تضمینی، از طریق ایمیل، پیامک یا تماس دریافت کردید، مراقب باشید! به دلیل اینکه این افراد استخدام کننده که کلاهبردار هستند، به شما قول می‌دهند که می‌توانید با کم‌ترین تلاش و زحمت، درآمد زیادی را کسب کنید.

اگر به این آگهی‌ها توجه کرده و خود را علاقه‌مند به این کار نشان دهید، افراد سوءاستفاده‌گر مشخصات کارت ملی و کارت بانکی و سایر اطلاعات را از شما دریافت کرده و پول‌هایی که از طریق پولشویی جذب می‌شود را به این کارت‌ها واریز می‌کنند. بدین ترتیب شما دچار دردسر خواهید شد؛ بنابراین بهتر است از نشانه‌های کلاهبرداری اطلاع داشته باشید. برخی از آنها عبارتند از:

نشانه‌های کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام

روش‌های پیشگیری از کلاهبرداری ارز دیجیتال

برخی از روش‌های پیشگیری از گرفتار شدن به کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام شامل موارد زیر هستند که باید به آنها دقت کنید:

اگر سوالی درباره کلاهبرداری ارز دیجیتال به بهانه استخدام دارید حتما آن را با وکیل طباطبایی در میان بگذارید. حتی می‌توانید برای دریافت مشاوره آنلاین نیز همین حالا اقدام کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله از سایت وکیل طباطبایی، سعی کردیم به روش کار کلاهبرداران ارز دیجیتال و همچنین روش‌های پیشگیری از گرفتار شدن به کلاهبرداری بپردازیم. توصیه ما به شما عزیزان این است که زیاد به آگهی‌های اغراق شده، برای یافتن شغل دلخواه خود توجه نکنید. همچنین در حالت کلی نباید به هر آگهی ناشناسی اعتماد کنید. با توجه به هشدارهای داده شده امید است که اکنون درباره کلاهبرداران ارز دیجیتال اطلاعات کافی به دست آورده و هوشیارتر از قبل شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *