آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه ۱۰، واحد ۳۱

info@vakiltabatabaee.ir

جستجو کردن

هویت دیجیتالی در اینترنت

هویت دیجیتالی در اینترنت
اشتراک گذاری مقاله

اهمیت حفاظت از هویت دیجیتالی در اینترنت 

هر سال جرایم سایبری در حال افزایش می باشد. در نتیجه حفاطت از هویت دیجیتالی در برابر هکرها و مزاحمان در اینترنت بیش از هر زمان دیگری مهم تلقی می شود.

به نظر می رسد، وقتی پست ها و حساب های مان از صفحه نمایش حذف می شوند، برای همیشه از بین می روند. اما اینطور نیست! حقیقت این است که اگر شخصی «آنلاین» باشد، یعنی یک حساب ایمیل دارد، از یک برنامه استفاده می کند یا هر کار «هوشمندی» انجام می دهد، پس ردپای دیجیتالی اش همچنان باقی می ماند و هیچ چیز از اینترنت خارج نمی شود. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از هویت دیجیتالی خود محافظت کنید و سعی کنید آن را کنترل کنید، بقدری که حجم کمی از اطلاعاتتان در این فضا باقی بماند.

در اینجا چند نکته در مورد نحوه محافظت از هویت دیجیتالی شما در اینترنت مطرح می کنیم:

نحوه محافظت از هویت دیجیتالی در اینترنت

تمام حساب های قدیمی و غیر قابل استفاده خود را حذف کنید

به قدیمی‌ترین حساب ایمیل، رسانه‌ی اجتماعی یا اپلیکیشن خرید خود مراجعه کنید. دکمه ی Shift+Delete را روی آن فشار دهید. از اولین ایمیل آی دی ناخوشایند بر روی یاهو تا برخی از حساب‌های خرید تصادفی که هیچ وقت از آنها استفاده نکرده‌اید، تمام مواردی غیر قابل استفاده باید حذف شوند.

 برخی از وب سایت ها و برنامه های مفیدی مانند AccountKiller.com یا JustDeleteMe وجود دارند که می توانند به شما در حذف این حساب ها کمک کنند.

 هک شدن خود را جهت محافظت از هویت دیجیتالی بررسی کنید.

Haveibeenpwned ابزاری عالی برای بررسی این مسئله می باشد که آیا اطلاعات شما تا به حال هک شده است یا خیر. اگر اطلاعات شما فاش شود، این احتمال وجود دارد که بخشی از هویت دیجیتالی شما همیشه آنلاین بماند. اما کاری که می توانید انجام دهید این است که بررسی کنید کدام حساب ها در معرض خطر قرار دارند. سپس آنها را حذف کنید. این کار به محافظت از هویت دیجیتالی شما کمک می کند.

تاریخچه (history) رسانه های اجتماعی خود را پاک کنید

بله، در روزهای آغازین دهه اول این قرن، رسانه‌های اجتماعی مکان جالبی برای اشتراک‌گذاری همه چیز مانند توییت‌های خصوصی و پست‌های خجالت آور فیس‌بوک بود. اگر هنوز هم در جایی در کمین هستند، باید حذف شوند. توییتر به شما اجازه نمی دهد که توییت های قدیمی خود را به صورت انبوه حذف کنید. اما سرویس ها/برنامه های شخص ثالثی وجود دارند که می توانند این کار را برای شما انجام دهند. در فیس‌بوک، می‌توانید به بخش «تنظیمات و حریم خصوصی» بروید و سپس قسمت «گزارش فعالیت» انتخاب و آن دسته از پست‌هایی که بهتر نباشند را حذف کنید. نکته این است که اگر شخصی شما را در گوگل جستجو کند، تصاویر و پست‌های فیس بوک ظاهر می‌شوند، بنابراین اگر تمایل دارید بهتر است آنها را حذف کنید.

برای خواندن برقراری امنیت در دنیای دیجیتال کلیک کنید.

همه برنامه ها و نرم افزارها را به روز رسانی کنید

همزمان با تلاش برای پیشی گرفتن از سارقان هویت، تکنیک های سارقان هم بسرعت در حال توسعه می باشند. یکی از روش های مقابله با این مشکل این است که مطمئن شوید نرم‌افزار امنیتی، سیستم‌عامل، مرورگرها و برنامه‌های رایانه و تلفن هوشمندتان به‌روز هستند. به روز رسانی، به محافظت از دستگاه‌های شما در برابر سارقان هویت احتمالی که سعی می‌کنند از اشکالات یا حفره‌های امنیتی نرم‌افزار، سیستم‌ها یا مرورگرهای قدیمی سوء استفاده کنند، کمک می کند.

انجام به روزرسانی به محافظت از هویت دیجیتالی شما کمک می کند.

هویت دیجیتالی

اطلاعات را در بر روی درایو خارجی ذخیره کنید

بهترین راه برای نگهداری تمام اسناد، فایل ها و عکس های مهم این است که آنها را از اینترنت دور نگه دارید. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات رایانه تان بر روی یک هارد دیسک خارجی یا پرینت گرفتن از مهمترین فایل های تان، بهترین روش برای محفاظت از نسخه های دیجیتالی در معرض خطر می باشد. حتما درایو یا نسخه های کپی را در یک گاوصندوق ضدآتش یا صندوق امانات نگهداری کنید.

برای محافظت از هویت دیجیتالی خود، مراقب باشید تا ایمن بمانید

مرورگرها، موتورهای جستجو و برنامه هایی را انتخاب کنید که بدنبال اطلاعات یا همیشه در پشت صحنه در کمین نباشند. وقتی می خواهید، دکمه «بله، قبول دارم» را فشار ‌دهید و شرایط حاضر را تیک بزنید، حتما فکر کنید و آگاهانه عمل کنید. تمام برنامه های خرید و حساب های نرم افزاری خود را پیگیری کنید. بهترین روش این است که تا حد امکان اطلاعات خود را کمتر به اشتراک بگذارید. نسبت به اطلاعات خود بی توجه نباشید. مراقب باشید تا ایمن بمانید.

حضور در اینترنت مستلزم این است که مراقب اطلاعات مهم خود باشید و محتاط رفتار کنید. در اینترنت باشید اما اطلاعات کمتری به اشتراک بگذارید!

مراقبت از هویت دیجیتالی ما نیاز به انجام اقدامات درست دارد لذا حضور یک وکیل کاربلد در جریان برقراری امنیت می تواند بسیار مفید باشد. وکیل طباطبایی با تجربه کافی در این زمینه می تواند اساسی ترین راهکارها را در اختیار شما قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات جدید