دنیای متاورس چیست ؟

امروز قصد داریم با دنیای متاورس آشنا شویم. متاورس قرار است دست ما را بگیرد و ما را با خود، وارد محیط مجازی اینترنت نماید. بله..درست است.

دیگر قرار نیست مقابل صفحه نمایش ها بنشینیم و از پشت شیشه ی این صفحه نمایش ها به فروشگاه ها، هتل ها، محل کار، دانشگاه ها و یا هرجای دیگری سر بزنیم بلکه قرار است با متاورس وارد این فضاها شویم و از آنها بیشتر از پیش لذت ببریم.

همه ی ما برای انجام بخش عظیمی از کارهای خود از اینترنت استفاده می کنیم. به عبارتی می توان گفت که در زندگی روزمره اینترنت دست راستمان شده و برای انجام هر کاری هرچقدر هم ساده به آن مراجعه می کنیم.

آیا تا به حال در ذهن تان به تعامل واقع گرایانه تر با اینترنت فکر کردید؟ یا اینکه به قدم زدن در فضای محبوب اینترنتی تان علاقه مند هستید؟

دنیای متاورس چیست؟

بخشی از معجزه های دنیای متاورس

اما نگران نباشید  قرار است که لباس خود را به صورت دیجیتالی در فضای همان فروشگاه پرو کنید و اینبار اگر اندازه تان بود، اقدام به خریدش کنید.

و البته هزاران هزار نمونه ی دیگر در مورد دنیای متاورس وجود دارد که خیره کننده می باشد و در اینجا فقط به چند مورد آن پرداختیم.

بیشتر بخوانید : متاورس و قوانین حاکم بر آن

در فرا دنیای متاورس عینک های واقعیت افزوده، کنسول های بازی، رایانه ها، هدست های واقعیت مجازی در دسترس قرار می گیرند تا دنیای فیزیکی ما وارد دنیای مجازی شود و در واقع می توان گفت به هر جا که اراده کنیم، در هر ساعتی که تصمیم بگیریم، خواهیم رفت، بدون دردسر!

متاورس

روح سه بعدی ما

تا چند سال دیگر مثلا تا سال 2035 دیگر ما یک نفر نخواهیم بود و روح سه بعدی ما مسئولیت بسیاری از کارهایمان را بر عهده خواهد گرفت و این دنیای جدید و زنده رنگ و بوی تازه ای به زندگی هایمان خواهد بخشید.

پیشنهاد می شود که کسب و کارها از همین حالا به فکر فراهم سازی روح سه بعدی خود باشند تا به واسطه ی همین خوش فکری در چند سال آتی که نه چندان هم دور نیست، از ثمره ی درخت متاورس خود استفاده کنند و زیر سایه ی آن لذت ببرند.

بیشتر بخوانید: متداول ترین جرائم اینترنتی

قوانین دنیای متاورس

در حال حاضر قوانین متاورس در کشور ما برای ورود به این دنیای جدید تدوین نگردیده ضمن اینکه سایر کشورهای دنیا نیز فعلا مشغول بررسی ابعاد حقوقی مواجهه با این دنیای جدید هستند مواردی مثل قتل آواتارها،سرقت هویت یک آواتار،فروش مال غیر در متاورس و یا حتی غصب زمین یک شخص در دنیای متاورس مواردی است که در حال حاضر مورد توجه حقوقدانهای متاورس قرار گرفته و در حال بررسی ابعاد آن هستند

بنظر می رسد مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی نیز باید در زمینه تدوین قوانین و مقررات و مطالعه در این حوزه با استفاده از فعالان دنیای متاورس کشور اقدام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *