آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه ۱۰، واحد ۳۱

info@vakiltabatabaee.ir

جستجو کردن

تجاوز دیجیتالی

تجاوز دیجیتالی
اشتراک گذاری مقاله

مقدمه

دو سال پیش مرد 65 ساله ای در Noida به دلیل تجاوز دیجیتالی به یک دختر 3 ساله، به حبس ابد محکوم شد.

اصطلاح «تجاوز دیجیتالی» پس از محکومیت مرد 65 ساله اهل بنگال غربی در دادگاه Surajpur رایج شد. وی به دلیل ارتکاب به اقدام به یک دختر 3 ساله دو سال پیش به حبس ابد محکوم شد.

بر اساس گزارش، در سال 2019  اکبر علی، ساکن مالدا واقع در بنگال غربی، با دختر متاهل خود در Salarpur ملاقات کرد. وی در آنجا دختر 3 ساله همسایه خود را با دادن آب نبات فریب داد. علی دختر بچه را به داخل برد و به صورت دیجیتالی به او تجاوز کرد. پس از اینکه دختر با گریه به خانه برگشت، والدینش از اکبرعلی 65 ساله شکایت کردند. او در همان روز دستگیر شد و از آن زمان تاکنون در زندان منطقه به سر می برد.

در پی شکایت، معاینه پزشکی از قربانی انجام شد که بدنبال اقدام به تجاوز جنسی تأیید گردید.

دادگاه منطقه Surajpur، اکبر علی را بر اساس شواهد مستدل، گزارش پزشکی و هشت شهادت به حبس ابد و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

تجاوز دیجیتالی (Digital Rape) چیست؟

“تجاوز دیجیتالی” برخلاف نامش، به تجاوز مجازی یا آنلاین اشاره نمی کند بلکه این جرم به عمل دخول به زور به شخصی با استفاده از (digits) یا انگشتان یعنی انگشتان دست، شست یا پا اشاره دارد.

کلمه “digit” به معنای انگشت دست، شست یا پا می باشد، به همین دلیل به این عمل  “تجاوز دیجیتالی” می گویند.

تجاوز دیجیتالی چیست

برای خواندن مجازات توهین در فضای مجازی کلیک کنید.

سایر پرونده های مربوط به این جرم

  • بر اساس گزارش، Manoj Lala  پنجاه ساله اهل Noida، به دلیل تجاوز دیجیتالی به یک دختر بچه هفت ماهه در آگوست 2022 دستگیر شد.
  • در ژوئن سال 2022 پدری اهل Noida به دلیل اقدام به جرم به فرزند پنج ساله خود دستگیر شد.
  • یک معلم 80 ساله به ارتکاب به این جرم به یک دختر به مدت هفت سال در سال 2021 متهم شد. این دختر در 17 سالگی از این مجرم شکایت کرد.

وکیل طباطبایی با تجربه کافی در زمینه جرایم اینترنتی می تواند بهترین راهکارها را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد در نتیجه توصیه می کنیم برای حل هرگونه پرونده در این زمینه با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات جدید