آدرس: کرج، بلوار طالقانی شمالی، برج سایه، طبقه ۱۰، واحد ۳۱

info@vakiltabatabaee.ir

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

تقلب در استخراج بیت کوین

اشتراک گذاری مقاله

[vc_row][vc_column][vc_column_text]در دنیای امروز بسیاری از افراد و صرافی‌های ارز دیجیتال با استفاده از ایده‌های کلاهبردارانه که مشهور است به طرح پانزی، با وعده‌یِ ‌دادن سودهای هنگفت اقدام به جذب سرمایه افراد مبتدی و تازه‌کار می‌نمایند. در ادامه مقاله به بررسی و توضیح روش‌های تقلب و کلاهبرداری در استخراج رمزارز بیت کوین می‌پردازیم.

روش‌های تقلب و کلاهبرداری در استخراج بیت کوین

در این روش‌های کلاهبردارانه فرد کلاهبردار، اصولا طعمه‌های خود را از میان اشخاصی که آشنایی زیادی از بازار سرمایه و ارز‌های دیجیتال ندارند انتخاب نموده و به آن‌ها وعده می‌دهند تا سرمایه‌ی خود را در اختیارشان قرار دهند، با این کار این افراد می‌توانند با آن سرمایه ارزهای دیجیتال خرید و فروش نمایند و سود قابل توجهی را که ضمانت نموده‌اند، به آن افراد بپردازند.

ولی درواقع هیچ‌گونه فعالیت اقتصادی در این میان وجود ندارد. چنین افرادی تنها با تبلیغات اقدام به جلب اعتماد و سرما‌یه افراد مبتدی نموده و تا مدت‌ها برای جلب اعتمادشان به سرمایه‌گذاران قدیمی سود پرداخت می‌نمایند. این عمل نیز باعث می‌شود تا افراد جدیدتری ترغیب به این سرمایه‌گذاری شوند. اما سرانجام هنگامی که سرمایه‌گذار جدیدی یافت نشد و یا هنگامی که حجم سرمایه به اندازه قابل توجهی رسید، شخص کلاهبردار یا حتی یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال کلاهبردار تمام سرمایه را به یغما می‌برد و فرار می‌کند.

استخراج ابری ارزهای دیجیتال

هزینه‌ی بسیار بالای استخراج ارزهای دیجیتال و همچنین نیاز به تجهیزات ویژه باعث شده است کلاهبرداری صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال رواج پیدا کند. تبلیغات بسیار زیاد با عناوین کسب درآمد عالی با استخراج ارز و یا اجاره دستگاه استخراج بیت کوین در فضای مجازی وجود دارند.

کلاهبرداران با دادن وعده‌ی اینکه شما به راحتی و در مدت زمان کوتاه سودی هنگفت کسب خواهید کرد، مردم را فریب می‌دهند. بنابراین هرگز فریب عناوین جذاب تبلیغاتی کلاهبرداران را نخورید. توجه کنید که حتی ذکر نام وب‌سایت آنان در سایت‌های معتبر دلیلی بر وجاهت آن‌ها نخواهد بود. در صورتی که قصد فعالیت در این زمینه را دارید ابتدا تمامی جوانب امر را بسنجید و به خصوص از وجود و صحت استخراج اطمینان کامل کسب نمایید. بنابراین سعی نمایید تا با آگاهی کامل قدم در این عرصه گذاشته تا در دام کلاهبرداری صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال نیافتید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”9460″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

تبلیغ صرافی و کیف پول‌های جعلی ارزهای دیجیتال

در صورتی که بخواهید در بازار ارزهای دیجیتال حضور پیدا کنید، نیازمند کیف پول دیجیتال برای ذخیره‌ ارزها خواهید بود که امکان دارد همین نیاز، وسیله‌ای برای کلاهبرداری صرافی آنلاین ارز دیجیتال باشد. با استفاده از این ترفند کلاهبرداران در پوشش یک صرافی دیجیتال ظاهر می‌شوند و با ایجاد نمودن درگاه، سایت و کیف پول جعلی، از بی‌دقتی و ناآگاهی افراد سوء‌استفاده نموده و اقدام به کلاهبرداری و سرقت ارزهای دیجیتال می‌نمایند.

معمولا صرافی‌های کلاهبردار ارز دیجیتال، راه‌های گوناگونی را برای سودجویی و کسب درآمد پیش می‌گیرند. شایع‌ترین این کلاهبرداری‌ها سوءاستفاده از نام سایت‌ها، کیف پول‌های معتبر و جعل درگاه واریز ارز و کیف پول می‌باشد. معمولا جعل به این صورت است که صرافی متقلب سایت یا درگاهی را طراحی می‌کند که مشابه نمونه‌ی معتبر باشد و کاربران را که دقت و آگاهی کافی ندارند در دام خود می‌اندازند و باعث می‌شوند که کاربر تمام دارایی خود را از دست بدهد و هیچ دسترسی به آن‌ها نداشته باشد.

حملات فیشینگ برای ارزهای دیجیتال

فیشینگ به این معناست که با توجه به ضعف‌های امنیتی یک سایت سوءاستفاده‌ای صورت بگیرد. این عمل به این شکل است که پیام یا ایمیلی با مضمون مهم از سمت فرد کلاهبردار برای قربانی ارسال شده که او را وادار می‌کند اطلاعات مهمی همچون رمز عبور، رمز دوم کارت بانکی را در وب سایت جعلی وارد نماید. به طور کل فیشینگ نوعی عملیات مهندسی اجتماعی روانی است که با ساده‌انگاری، غفلت و اشتباهات سهوی افراد، دارایی‌های آن‌ها را به سرقت می‌برند.[/vc_column_text][vc_single_image image=”9461″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

تیم‌های پشتیبانی برای خرید آنلاین ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از ترفندهای کلاهبرداری آنلاین ارز دیجیتال که متاسفانه بسیار هم رایج است این است که افراد خود را یکی از اعضای تیم پشتیبانی خرید و فروش ارز آنلاین صرافی خاصی معرفی کرده و از شما درخواست ارائه اطلاعات خصوصی مانند رمز و اطلاعات کیف پولتان را می‌نمایند. با دریافت اطلاعات مهم افراد بی‌تجربه، به ویژه اطلاعات کلید خصوصی و کیف پول، فرد اقدام به کلاهبرداری و سرقت می‌نمایند.

معمولا افراد برای رفع مشکلی که در سیستم ارز دیجیتال شما رخ داده است از شما درخواست اطلاعات می‌کنند. هیچ‌گاه فراموش نکنید که تیم پشتیبانی و کارمندان خرید آنلاین ارز مخصوصا در رده‌های بالا به هیچ عنوان مستقیم با کاربران تماس نمی‌گیرند و برای برطرف کردن مشکلات نرم‌افزاری هیچ نیازی به اطلاعات خصوصی کاربران نخواهد بود.

عرضه ارزهای دیجیتال رایگان در شبکه‌های اجتماعی

در بازار ارز دیجیتال، رمزارزها همان پول در دنیای حقیقی می‌باشند. بنابراین توجه نمایید که هیچگاه کسی پول رایگان در اختیار کسی قرار نمی‌دهد، پس در صورتی که با این ادعا مواجه شدید که با خرید و یا واریز مبلغ مشخص برای ارز دیجیتال، ارز رایگان در ازای آن برای شما واریز خواهد شد، مطمئن باشید این یک دام کلاهبرداری می‌باشد.

اصولا در این روش کلاهبرداران با سوءاستفاده از نام و نشانی افراد در حوزه‌ی ارز دیجیتال اقدام به ایجاد صفحات مجازی نموده و با بررسی اوضاع دقیقا ذیل پست‌ها با بازدید بالا ادعا می‌کنند که اگر مقداری از سرمایه خود را در اختیار ما قرار دهید، دو برابر آن را برایتان پرداخت می‌نماییم. کلاهبرداران با این روش تاکنون سرمایه افراد زیادی را به سرقت برده‌اند لذا در خصوص این دسته از وسوسه‌ها هوشیار باشید.[/vc_column_text][vc_single_image image=”9459″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

استخراج ارزهای دیجیتال با کامپیوترهای خانگی و گوشی‌های موبایل

به خاطر داشته باشید که استخراج ارز نیازمند به تجهیزات سخت‌افزاری ویژه و هزینه‌بر است و دسترسی به این‌گونه سخت‌افزارها به سادگی ممکن نمی‌باشد؛ بنابراین ادعای استخراج ارزهای دیجیتال با گوشی‌های موبایل و یا کامپیوترهای خانگی یک وعده‌ی واهی است. این روش تنها دامی بوده که برای به سرانجام رساندن نقشه‌ای است که باعث کلاهبرداری صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال می‌شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات جدید